Wyniki Biegu Pierwiosnka – Leszkowice 2012
Wyniki Biegu Pierwiosnka – Leszkowice 2012
Zakończyły się biegi przełajowe w Leszkowicach – oto wyniki tej rywalizacji. W trudnych warunkach zawodnicy na stercie dopisali. Klasyfikacja końcowa poniżej w szczegółowym dokumencie.
Wkrótce będzie również dostępna, krótka fotorelacja z biegu.
Szczegółowy załącznik z wynikami.
Ludowy Klub Sportowy „FLIS” Leszkowice
KOMUNIKAT KOŃCOWY
Z XVII PRZEŁAJOWEGO BIEGU PIERWIOSNKA
LESZKOWICE – 15 KWIETNIA 2012 R.
ORGANIZATORZY:
- Gmina Ostrówek;
- Ludowy Klub Sportowy „Flis” w Leszkowicach;
- Uczniowski Klub Sportowy „Leszko” w Leszkowicach;
- Stowarzyszenie Aktywności Społecznej w Leszkowicach;
- Ochotnicza Straż Pożarna w Leszkowicach;
- Rada Organizatorów Biegów Ulicznych i Przełajowych Polski Środkowo- Wschodniej.
Komandor – Zbigniew Wierzbicki
Sędzia główny – Jerzy Walczak
Spiker – Kazimierz Żabniak
starter – Robert Wierzbicki
Sędziowie na mecie i na trasach- Jacek Garbacz, Andrzej Derecki, Adam Mazur, Marek Gawryluk, Wojciech Borek, Artur Ligęza, Mariusz Baran, Jan Mitura, Marek Mazur
Obsługa medyczna – Urszula Iwan-Mendak, Małgorzata Wierzbicka
Biuro zawodów– Małgorzata Wierzbicka, Małgorzata Banasik, Olga Nogal, Tomasz Łotys, Tomasz Ozon, Wioletta Wierzbicka
Vip`y : Jerzy Bańkowski – zastępca Wójta Gminy Ostrówek
Leszek Rogólski – kierownik referatu do spraw promocji i rozwoju Gminy Ostrówek
pogoda – deszczowo i wietrznie
Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg – 236 osób
Impreza zgromadziła ponad 600 uczestników
Bieg Główny wystartowało – 55 zawodników i 14 zawodniczek – ukończyło bieg 51 zawodników i 13 zawodniczek.
Zawodnicy i kibice mogli obejrzeć wystawę poświęconą historii biegów Pierwiosnka w Leszkowicach.
Impreza była finansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
Organizatorzy przełajowego biegu Pierwiosnka w Leszkowicach
dyskryminują osoby niepełnosprawne!
Wczoraj zachował się P. jak biblijny Piłat umywając ręce. Stracił P. w moich oczach nie tylko jako organizator. Przez wszystkie lata, gdy startowałem dawał mi P. na boku w kopercie 50 zł. Wczoraj odesłaliście mnie do domu jedynie z uściskiem dłoni.
Nie pozwolę nikomu by kpił ze mnie z tego co przez ciężką pracę udało mi się osiągnąć. Wczorajszym zachowaniem, brakiem reakcji na zaistniałą sytuacje jako organizator imprezy, pokazaliście swoją słabość, nie tylko jako ludzie. Był to strzał w plecy! W szczególny sposób promujecie sport w środowisku, dyskryminując osoby niepełnosprawne.
Zastanawiam się ile dzisiaj w sporcie jest jeszcze sportu i tego co go cechuje. Pod płaszczykiem organizacji imprezy lansuje się lokalna władza i działacze, często przy suto zastawionych stołach. Na tej samej imprezie organizuje się biegi młodzieżowe i dyskryminuje jedynego biegacza na kulach. Zrobię wszystko by dowiedziała się o tym jak największa grupa ludzi wykorzystując wszelkie dostępne środki przekazu. Nie pozwolę sobie by ktokolwiek plum mi w twarz, a już na pewno nie pseudo organizator lokalnej imprezy.
Dlaczego, gdy pełnosprawni sięgają po kasę, nagrody nikt nie pyta? Niestety w XXI wieku tak wielu jeszcze nie jest w stanie wyzbyć się mechanizmów, które umniejszają jednostkę. Łatwiej zlikwidować osobom niepełnosprawnym bariery architektoniczne, ale to codzienne życie pokazuje jak wiele jest do zrobienia. Mimo,że na kulach pokonuję tą samą trasę i km. to kiedy dochodzi do ceremonii nagradzania, często odchodzę z uściskiem dłoni, poklepany po plecach.
Oprócz wysiłku, który jest niepoliczalny, również potrzebujemy środków na to by istnieć w świecie sportu, na właściwym poziomie z podniesionym czołem. Chcemy być traktowani godnie, z szacunkiem. Jesteśmy ludźmi i prawdziwymi herosami, skoro mając takie ograniczenia fizyczne stajemy z innymi do rywalizacji. Przykre jest, że tak wielu wciąż tego nie dostrzega.
Skoro od ponad 20 lat trwam w świecie sportu, pokonując w sezonie biegowym setki km. na kulach to zamierzam walczyć, z najmniejszym przejawem dyskryminacji, i umniejszania jednostki, nie tylko słowem, ale i swoją postawą jako sportowiec.