Home > Aktualności > Ruszamy z działem chóru kościelnego

Ruszamy z działem chóru kościelnego

Coś dla każdego kto jest zainteresowany śpiewaniem i muzyka gra w jego duszy!! Generalnie kategoria będzie dotyczyć „Aniołków Jerzego” :). Będziemy informować na bieżąco o aktualnych próbach, występach (na, której mszy 🙂 itd. ). Nie będzie trzeba tracić na sms-y i nie będzie niedomówień!!  Co wy na to? Potrzebujemy troszkę czasu aby zrobić interesującą podstronę na temat chóru… ale ktoś to musi zrobić. Szkoda aby to odeszło w zapomnienie. Jest to dosyć ciekawy okres czasu w życiu wielu osób…

11 thoughts on “Ruszamy z działem chóru kościelnego

 1. Niestety w tą niedziele nie będzie wspólnego kolędowania z chórem. Muszę dzisiaj wyjechać do Lublina (szkoda :() i wracam jutro po południu. Przykro mi bardzo może w przyszłym tygodniu się uda.

 2. To jeśli mogę być szczera to weźcie się do roboty…
  Niech dziewczyny nauczą się słów kolęd, a Ty graj o ton niżej i będzie ok!
  Bo aktualnie to chórzystki nie śpiewają a pieją i dostają zadyszki. Był czas kiedy cały kościół śpiewał z chórem a teraz niestety Wy „piejecie” a reszta milczy bo nie są w stanie tak wysoko śpiewać!
  Kiedyś to był chórek… Zgrana ekipa, częste próby, korekta niedociągnięć i było super… Pamiętam próbę kiedy przyszło kilka młodszych dziewczyn i próba wyglądała w ten sposób, że zamiast śpiewać to one gadały… Uwagi przecież zwrócić pannom nie można, bo zaraz afera! Nie można było zapanować na nimi i wyszło jak wyszło… Starsze stwierdziły że nie ma sensu się męczyć z nieopanowanymi dzieciakami! Mam żal do Ciebie o to że zamiast powoli dobierać do starszych chórzystek (patrz:doświadczonych) młodsze to Ty całkiem zmieniłeś sobie zespół! Nikt na siłę się wpraszać nie będzie na chór, jak przychodzi w niedzielę do kościoła i nagle okazuje się, że chórek śpiewa!

  1. No właśnie :Starsze( nie wszystkie podkreślam 🙂 ) stwierdziły że nie ma sensu się męczyć z nieopanowanymi dzieciakami! i zostawiły mnie samego. Podkreślam, że bardzo długo zapraszałem na próby wszystkie „starsze” chórzystki- rozumiem, że nasza stara ekipa ma już swoje w większości dorosłe życie i dlatego nie mam do nikogo pretensji. Wyszło tak jak wyszło – na siłę nikogo nie przyciągnę. Nie jestem człowiekiem konfliktowym i zdaje sobie z tego sprawę, że nie jest wszystko idealnie – jednak uważam, że chór powinien działać – czasem lepiej czasem gorzej… ale działać!! Nie mam zamiaru nikogo wyganiać z chóru bo w końcu nikt tam nie zechce przyjść. Tak samo nikomu nie zamykam drzwi na chór!! Są one cały czas otwarte, wszystkie próby są otwarte i bardzo chętnie przyjmę wszystkich, którzy mają jakiś pomysł na chór.

   1. Kilka razy próbowałam się z Tobą skontaktować w sprawie prób… Z resztą nie tylko ja! Za każdym razem była odmowa z Twojej strony!
    Z resztą to nie jest miejsce na wyjaśnianie sobie co kogo boli. Jeżeli będę wiedziała o próbie to chętnie przyjdę i porozmawiamy! Zgadzam się z Tobą, że chór powinien działać, ale na pewno nie, jak to określiłeś raz lepiej raz gorzej, tylko powinien działać dobrze, bo jak się coś już robi to trzeba to robić porządnie! A poza tym podstawą jest dyscyplina i dobrze dobrany zespół, a zespół dobierany na zasadzie, że „śpiewać każdy może”.

    1. Wnoszę korektę do ostatniego zdania:
     Podstawą jest dyscyplina i dobrze dobrany zespół, a nie zespół dobierany na zasadzie, że „śpiewać każdy może”.

     Dodam jeszcze, że każdy ma jakieś życie mniej lub bardziej dorosłe, ale to nie jest przeszkoda żeby śpiewać w chórze. Czasem zdarza się że wypadnie obowiązek który przeszkodzi w próbie, ale to nie oznacza że ktoś rezygnuje.

   2. Kilka razy próbowałam się z Tobą skontaktować w sprawie prób… Z resztą nie tylko ja! Za każdym razem była odmowa z Twojej strony!
    Z resztą to nie jest miejsce na wyjaśnianie sobie co kogo boli. Jeżeli będę wiedziała o próbie to chętnie przyjdę i porozmawiamy! Zgadzam się z Tobą, że chór powinien działać, ale na pewno nie, jak to określiłeś raz lepiej raz gorzej, tylko powinien działać dobrze, bo jak się coś już robi to trzeba to robić porządnie! A poza tym podstawą jest dyscyplina i dobrze dobrany zespół, a zespół dobierany na zasadzie, że „śpiewać każdy może”.

 3. Darujmy sobie głupie uwagi. Myślę, że żaden komentarz w tej sprawie nie jest już więcej potrzebny. Radził bym się wziąć do roboty i poprawić wszystko co złe :). A światem zacznie rządzić miłość, dobro i uczciwość 🙂 Wyluzujmy 😛

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com