Home > Aktualności > IV Gminny Konkurs Recytatorski

IV Gminny Konkurs Recytatorski

 

IV Gminny Konkurs Recytatorski

 

 

 

Gościem specjalnym tego dnia był pisarz Grzegorz Kasdepke

9 maja w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach odbył się konkurs dla najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych w naszej gminie. Jak zawsze była to okazja do wysłuchania pięknych, ciekawych, znanych i mniej znanych tekstów w interpretacjach młodych adeptów sztuki żywego słowa.

Tym razem przed zmaganiami uczniów, już o godzinie 9.00  gościliśmy w murach naszej szkoły pisarza, pana Grzegorza Kasdepke, autora książek dla dzieci i młodzieży;  twórcę słuchowisk radiowych, redaktora naczelnego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Wszystkie dzieci i większość dorosłych zna programy telewizyjne "Ciuchcia", "Budzik", których twórcą był pan Grzegorz. Za "Kacperiadę" otrzymał tytuł laureata Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Dwukrotnie był zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI w. ("Co to znaczy…" oraz "Bon czy ton"). Książki pana Grzegorza Kasdepke są zabawne, wesołe , interesujące i mądre. Porusza w nich tematy ważne, odpowiada na pytania młodych czytelników, rodzice mogą tam znaleźć inspirację do ważnych rozmów ze swoimi dziećmi.

Autor opowiadał o swojej twórczości, początkach pisania, czytał fragmenty utworów, zachęcał do czytania i korzystania z bibliotek. Sprytnie odpowiadał na zaskakujące pytania uczniów. Podobnie jak w swoich książkach nie bał się trudnych tematów. Na koniec złożył wiele autografów. Przyjął życzenia i kwiaty od uczennic klasy V.

Organizatorem spotkania była Prezes LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” – pani Wioletta Wierzbicka.

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 3 szkół z terenu Gminy Ostrówek: Szkoła Podstawowa w Dębicy, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Ostrówku, Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach.

Wyniki konkursu

kategoria klas 0-III

Laureaci

Ewelina Bocian – SP Ostrówek („Czekam na mamę” Joanna Papuzińska)

Alicja Sławecka – SP Ostrówek („Kurczę blade” Wanda Chotomska)

Weronika Howorus – SP Leszkowice („Mój sen” Dorota Gellner)

wyróżnienia

Bazyli Stelmach – SP Leszkowice („Przypadki bociana Mariana” Rafał Lasota)

Bartek Zgierski – SP Leszkowice („Jeż” Jan Brzechwa)

kategoria klas IV –VI

Laureaci

Martyna Polak – SP Leszkowice („Trzeba marzyć” Jonasz Kofta)

Angelika Gozdal – SP Ostrówek („Brudas” Jan Brzechwa)

Joanna Kusyk – SP Dębica („Stała  miłość na mrozie”)

 

wyróżnienia

Katarzyna Marzec – SP Ostrówek („Tajemnica” Zbigniew Lengren)

Katarzyna Kusyk – SP Dębica („Komunikat o stanie głosu” Wojciech Młynarski)

 

Popisy  recytatorów oceniali jurorzy:

Pani Ewa Sobijanek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrówku

Pan Adam Świć – Dyrektor Domu Kultury w Kocku

Pan Leszek Zieliński – Dyrektor LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” w Lubartowie

Laureaci IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentowali nasza gminę w etapie powiatowym XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 17 maja 2012r. w Domu kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku.

Nagrody ufundowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ostrówku  ze środków pozyskanych z PROW w ramach „Małych Projektów” .

Uczniom w przygotowaniu występu pomogli nauczyciele: pani Mieczysława Kaznowska, pani Magda Cybul, pani Marzanna Skubisz-Podstawka, pani Olga Jaroszyńska-Baran, pani Janina Praczyk, pani Agnieszka Żmuda, pani Małgorzata Banasik, pani Agata Sidor-Dzięcioł, pani Wioletta Wierzbicka.

Święto sztuki żywego słowa uświetnili i wręczyli nagrody laureatom: Zastępca Wójta Gminy Ostrówek, pan Jerzy Bańkowski; pan Leszek Jacek Rogulski – dyrektor SAPO; pan Jacek Garbacz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrówku; pani Krystyna Cieniuch – Kierownik Ośrodka Pomocy społecznej w Ostrówku; pani Barbara Kleszcz-Kaliszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszkowicach.

Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrówku oraz Szkoła Podstawowa w Leszkowicach; koordynatorem była pani Wioletta Wierzbicka (nauczycielka języka polskiego i inicjatorka I Gminnego Konkursu Recytatorskiego).

Dziękujemy:

 -pani Annie Pogodzie-Łukasiewicz – bibliotekarce filii GBP w Leszkowicach za pomoc w przygotowaniu plakatów, zaproszeń i dyplomów

– pani Małgorzacie Wierzbickiej – bibliotekarce w SP w Leszkowicach za pomoc w przygotowaniu dekoracji i w czasie spotkania z autorem

– panu Jerzemu Chudzikowi- gminnemu informatykowi za uwiecznienie spotkania autorskiego i przebiegu konkursu recytatorskiego.

 

opracowała: Wioletta Wierzbicka

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com